• SHELL HELIX ULTRA 5W-40 1L

SHELL HELIX ULTRA 5W-40 1L

  • 7,74€
  • 6,45€ bez DPH
  • Výrobca: SHELL
  • Kód produktu: 1076
  • Dostupnosť: Skladom

SHELL HELIX ULTRA 5W-40 Motorový olej SHELL HELIX ULTRA 5W-40 je syntetickým olejom, ktorý poskytuje maximálne vyčistenie motora vďaka špeciálnym čistiacim prísadám, ktoré aktívne čistia povrchy v motore a neprestajne odstraňujú škodlivé nečistoty a usadeniny. Vyznačuje sa mimoriadnou tepelnou stabilitou a dlhodobou odolnosťou voči oxidácii, ktorá poskytuje motoru vášho auta dokonalú ochranu pr..

SHELL HELIX ULTRA 5W-40

Motorový olej SHELL HELIX ULTRA 5W-40 je syntetickým olejom, ktorý poskytuje maximálne vyčistenie motora vďaka špeciálnym čistiacim prísadám, ktoré aktívne čistia povrchy v motore a neprestajne odstraňujú škodlivé nečistoty a usadeniny. Vyznačuje sa mimoriadnou tepelnou stabilitou a dlhodobou odolnosťou voči oxidácii, ktorá poskytuje motoru vášho auta dokonalú ochranu proti opotrebovaniu a predĺženie jeho životnosti. Motorový olej SHELL HELIX ULTRA 5W-40 minimalizuje hluk motora, upravuje a chráni motor pred zvýšeným namáhaním počas jazdy v extrémnych podmienkach typu štart-stop mestskej premávky. Vďaka výnimočnému zloženiu spoľahlivo chráni motor vášho auta pri všetkých teplotách, v mrazivej zime aj počas najhorúcejšieho leta. Motorový olej je vhodný pre najmodernejšie automobily všetkých svetových výrobcov, najmä pre konštrukčne náročné motory vyššej kategórie. Olej Shell Helix Ultra je určený pre výkonnú jazdu, pričom omladí a osvieži váš motor. Olej Shell Helix Ultra je jediným motorovým olejom odporúčaným spoločnosťou Ferrari.


Špecifikácie a schválenia motorového oleja SHELL HELIX ULTRA 5W-40

Motorový olej SHELL HELIX ULTRA 5W-40 - Viskozita SAE - 5W-40

ACEA A3/B4 - A3 A3-96 novo A3-02 (od r. 1996) - oleje ako A2-96, s vyššou odolnosťou proti oxidácii za vysokých teplôt, vyššia výkonnosť ako u CCMC G5 (od r. 1996). B4-98 novo B4-02 (od r. 1998) - ako B3-96, lepšia ochrana vačiek proti opotrebovaniu, kontrola viskozity a rozptyľovania sadzí, vyššia výkonnosť ako u CCMC PD2, pre motory s priamym vstrekovaním.

API SN/CF - SN (od 10 mesiaca 2010) - oleje pre všetky autá od 2011 a staršie, kde je potrebné poskytnúť vyššiu ochranu piestov pri vysokých teplotách, kde je požadovaná prísnejšia kontrola kalu a kompatibility s tesneniami. Klasifikácia SN zaručuje lepšiu ochranu turbodúchadla a ochranu motoru prevádzkovanom na etanol do E85. Zároveň hovorí o vyššej kontrole emisií a nižšej spotrebe paliva.  CF (od roku 1994) - oleje pre motory s nepriamym vstrekovaním, bez kontroly emisií, oproti CD vyššiu odolnosť proti tvorbe usadenín na pieste a korózii ložísk.

Použitie Shell Helix Ultra 5W-40 vo vozidlách - Ďalšie specifikácie výrobcov automobilov.

Použitie motorového oleja SHELL HELIX ULTRA 5W-40

 

 

 

 


Nové označenie SHELL HELIX ULTRA 5W-40

Motorový olej SHELL HELIX ULTRA 5W-40 v novom balení, kde jeho najdôležitejším ochranným prvkom ktorý zaručuje pravosť balenia nových olejov Shell sú strieborné etikety, teda ich podklad je chrómového vzhľadu. Dátum výroby je v spodnej časti na prednej strane obalu. Podrobné info nájdete aj v prehladnej tabuľke v poradni na našej stránke - nové balenia Shell.

dátum výroby motorového oleja Shell Helix Ultra 5W-40  nové balenia Shell Helix Ultra 5w-40

Ďalšie produkty značky SHELL


Viskozita
5W-40

Napísať recenziu

Prosím prihláste sa alebo zaregistrujte pre pridanie recenzie
qq
Brand4
Brand
Brand2
xx
Brand6
Brand7
Brand5
ww
Brand3
Brand1
bosch